Job of the Week: Coordonator de configurare a stadionului, FIFA

Suntem încântați să vă aducem detalii despre cea mai recentă lucrare a săptămânii – alimentat de Global Sports – ceea ce este o vacanță interesantă pentru un coordonator de configurare a stadionului la Fédération Internationale Asociația de fotbal DE (FIFA).

FIFA încearcă să recruteze o persoană responsabilă și orientată spre detalii ca coordonator de configurare a stadionului pentru a-și susține diviziunea comercială.

Atribuțiile

Construirea planurilor de locuri complete și precise în sistemul de ticketing pentru locurile de turneu FIFA selectate (capacități ale stadionului de la 10.000 de locuri la 80.000+ locuri)

Gestionarea configurației fluxurilor de spectatori, a categoriilor de prețuri și a alocărilor de scaune și efectuarea actualizărilor necesare

Menținerea hărților și configurațiilor de la bază de zi cu zi în cadrul sistemului de ticketing pe toate etapele turneelor FIFA și aplicarea modificărilor, după cum este necesar

Sprijinirea procesului de atribuire a scaunelor în sistemul de ticketing efectuat automat și/sau în piese manual

Evaluarea și analizarea hărților și planurilor locurilor turneului FIFA pentru a identifica lacunele și modificările care trebuie aplicate în planurile și configurațiile de locuri

Efectuarea verificărilor de inspecție a scaunelor la fața locului pentru a valida integral planurile de șezuturi, construite în sistemul de ticketing cu locurile reale locale

Producerea și prezentarea hărților de ședere de la sistemul de ticketing către diverse părți interesate interne și externe, cum ar fi alte echipe FIFA, asociații membre și filiale comerciale

Sprijinirea gestionării generale a inventarului de ticketing prin efectuarea unei măsuri de asigurare a calității atât pentru cotele de bilet, cât și pentru alocări de scaune

Sprijinirea operațiunilor generale de ticketing pentru evenimente FIFA

Cerințe

Diplomă de licență sau un nivel similar de educație

Experiență de lucru cu sisteme de ticketing (Cunoașterea Secutix un avantaj distinct)

Experiență de bază în citirea și lucrul cu desene CAD

Experiență de management de eveniment/proiect

Experimentați citirea și lucrul cu desene arhitecturale pentru evenimente pe scară largă preferate

1-3 ani de experiență în ticketing sau o zonă funcțională similară, cu primele experiențe în crearea de hărți de scaune sau planuri de pardoseală într-o aplicație software

Abilități avansate MS Excel

Fluent în engleză, nivel nativ de cel puțin una dintre următoarele: franceză, spaniolă, germană sau arabă

Abilități analitice puternice, atenție tehnologică, atenție la detalii

Jucător în echipă

Flexibil în ceea ce privește programul de lucru

Voința de a călători (în funcție de cerințele turneului FIFA timp de câteva săptămâni)

Voința de a se muta temporar în țările gazdă ale Cupei Mondiale FIFA (până la câteva luni)

Candidatul de succes se poate aștepta la o echipă extrem de motivată și valoroasă care lucrează într -un mediu multicultural dinamic.

Pentru descrierea completă a postului, precum și detalii despre cum să aplicați, faceți clic aici.

#Careers #FiFaworLDCUP #JOBS #JOBSINFOOTBALL #JOBSINSPORT #SPORTSJOBS

Locul de muncă al săptămânii vă este adus de Global Sports (GlobalsportsJobs), principala platformă de cariere de specialitate din lume pentru industria sportivă internațională.

ALSD International-Evenimentul principal al Europei pentru Premium Seat & Sports Hospitality Sector-care are loc pe Stadionul Anfield al Liverpool FC, în octombrie, 12-13, va examina modul de creștere a veniturilor prin noi construcții, renovări, extinderi de servicii și cea mai recentă tehnologie și cum Pentru a recupera pierderea veniturilor POST COVID-19.

Următoarea ediție a ALSD International-organizată de ALSD și Sports Locul Sports Business-va prezenta o conferință la nivel înalt, o sală de expoziții care prezintă cele mai noi produse, servicii și soluții, tururi la Anfield, Goodison Park și M&S Bank Arena și numeroase rețele de rețea Evenimente, asigurând oportunități optimizate de a face cunoștințe, de a face rețea și de a face afaceri.

#sportsvenuebiz

#SportsVenueBusiness – Platforma de frunte pentru știri, vizualizări și evoluții din sector

Partajează acest articol